Wszystko o tarasach na piętrze

Data dodania: 30.11.2017


Twój projekt domu wciąż nie jest wykończony? Nic nie szkodzi – dzięki temu możesz jeszcze raz zastanowić się nad wyposażeniem nieruchomości w taras umiejscowiony na piętrze. Pomyśl o ciepłych, letnich wieczorach spędzanych wśród zieleni na komfortowym tarasie – czy to nie wspaniałe wyobrażenie? Wejście na taras może być zlokalizowane w różnych pomieszczeniach – może być to przykładowo sypialnia, jeśli chciałbyś wychodzić na balkon chwilę po przebudzeniu lub też salon albo gabinet, jeśli lubisz odświeżać się w trakcie pracy. Możesz wszystko dostosować do swoich potrzeb, a odpowiedni projekt domu na pewno je uwzględni.

Budowa domów Szczecin

Taras na piętrze – o czym należy pamiętać?

Podstawową kwestią podczas budowania tarasu, który naprawdę da nam poczucie dumy, jest dobór materiałów jak najlepszej jakości, które dodatkowo zapewnią nam bezpieczeństwo – w końcu taras umiejscowiony zostanie na niemałej wysokości. Jeśli decyzja o budowie tarasu została już podjęta, koniecznie powierz jego wykonanie profesjonalistom, aby nie musieć martwić się o zmienne warunki atmosferyczne lub wytrzymałość całej konstrukcji. Chcesz cieszyć się tarasem jeszcze długo? Postaw na świetnej jakości materiały!

Apartamenty z widokiem na morze sprzedaż

Konstrukcja jest już gotowa? Pamiętaj, aby była ona nadzwyczaj szczelna, ponieważ przedostająca się wilgoć mogłaby stanowić niemałe zagrożenie dla innych pomieszczeń, które umiejscowione zostaną pod tarasem. Jeśli Twój projekt domu wykonuje architekt, zwróć jego uwagę na kwestię szczelności oraz dobór spadku podłoża tarasu.

Specjalne zabezpieczenia tarasu na piętrze, które umieszcza się w miejscu łączenia ścian, uchronią nas przed ewentualnym przeciekaniem. Co z ociepleniem balkonu? Jest to uzależnione od jego lokalizacji – jeżeli projekt domu lokalizuje taras nad pomieszczeniem ogrzewanym i odpowiednio ocieplonym – dodatkowa izolacja nie będzie konieczna. Nie jesteś pewny, czy docieplać balkon? Powierz to zadanie specjalistom, dla których projekt domu lub balkonu nie stanowi żadnego problemu.

Funkcjonalna i atrakcyjna aranżacja tarasu na piętrze

Twój taras jest już gotowy? Czas na aranżację, w której również wspomóc mogą Cię profesjonalni architekci z wieloletnim doświadczeniem. Już projekt domu powinien uwzględniać kwestię aranżacji tarasu. Najpopularniejszy trend w projektowaniu tarasów, polega na przedłużeniu ich obszaru  i połączeniu z innym pomieszczeniem – np. salonem. Oznacza to, że salon wyposażony w drewnianą podłogę, będzie świetnie wyglądał z balkonem, którego podłoga również zostanie wykonana z tego materiału. Gwarantuje to spójność projektu i dodatkowo świetnie wygląda. Jakie masz jeszcze opcje? Popularne są ostatnio płyty betonowe, imitujące inne materiały – np. drewno lub kamień. Dzięki nim zyskasz na wytrzymałości powierzchni tarasu – będą one również odporne na działanie pogody.

Projektowanie domów Szczecin