Dom czy mieszkanie od dewelopera?

Data dodania: 30.12.2016


 

Młodzi ludzie, gdy planują wspólną przyszłość, zaczynają rozglądać się za miejscem zamieszkania. Zazwyczaj szukają lokum, do którego można się wprowadzić od razu. Głównie ze względu na mniejsze komplikacje i problemy (kupno „gotowego produktu”), ale również swój udział ma program Mieszkanie dla Młodych, który przewiduje dofinansowania, o ile lokum pochodzi z rynku pierwotnego. W takiej sytuacji najlepiej wybierać spośród ofert deweloperów (zobacz: Deweloper Szczecin). Co się lepiej sprawdzi: dom czy mieszkanie od dewelopera?

Posiadanie własnego domu to duży komfort psychiczny. Brak sąsiadów za ścianą, martwienia się o zbyt głośną muzykę lub późne przyjęcie. Dzieci mogą szaleć do woli i nikt nie zwróci im uwagi, by były ciszej. Dom daje bezcenne poczucie niezależności i prywatności (sprawdź: budowa domów Szczecin). Można spokojnie odpocząć w ogrodzie, zaprosić znajomych i urządzić grilla, obserwować jak dzieci się bawią na świeżym powietrzu. Jednak jest też druga strona medalu, z której powinniśmy sobie zdawać sprawę. Dom to nie jest kaprys, ale poważne zobowiązanie. Ogród wymaga stałej opieki: trzeba kosić trawę, przycinać trzewa, zimą odśnieżać. Jeśli pojawią się jakieś usterki, to my jesteśmy zobowiązani do ich naprawy. Ponadto dojazd do miasta jest przeważnie bardzo uciążliwy. Nie tylko tracimy czas spędzony za kierownicą, ale również wydajemy dodatkowe pieniądze na paliwo. Ponadto dochodzą koszty związane z energią, ogrzewaniem, wywozem śmieci i kanalizacją. Mieszkając w bloku, wydatki byłyby niższe i podzielone na większą ilość osób.

Domy Kołobrzeg

Wybierając mieszkanie bliżej centrum, mamy znacznie ułatwiony dojazd. Możemy korzystać z komunikacji publicznej, jeździć rowerem lub – w niedalekie miejsca – chodzić na piechotę. Nie musimy się martwić o takie rzeczy jak odśnieżanie, koszenie wspólnych trawników, zamiatanie liści, wywóz śmieci. Wszystkie tego typu koszty są uwzględnione przez miasto lub spółdzielnię. Ponadto mamy szybki dostęp do wszelkich instytucji, takich jak szkoły, teatry, urzędy czy przychodnie. Kiedy przyjdzie ochota na spacer, można udać się do parku albo zaplanować wyjazd poza miasto. Natomiast trzeba się pogodzić z funkcjonowaniem na co dzień w zatłoczonym, głośnym miejscu, gdzie zamiast tlenem oddycha się spalinami.

Wybierając lokum od dewelopera (zobacz: budowa domów Szczecin), możemy wprowadzić się niemal od razu. Najważniejszym kryterium przy podejmowaniu decyzji powinna być wspólna wizja przyszłości i oczekiwań wobec przyszłego miejsca zamieszkania. Jeśli bardziej kuszący jest dom na łonie natury, warto wybrać osiedla typu Słoneczna Przystań, które wybudował Deweloper Szczecin. Natomiast dla ludzi, którzy preferują szybki styl życia, polecamy jednak wybór mieszkania.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Apartamenty w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem

zarządzanie nieruchomościami cyrklewicz