Czym jest mata grzewcza?

Data dodania: 07.06.2017


Ogrzewanie domu, czy też mieszkania to dla każdego kwestia indywidualna. Istnieje wiele sposobów, które pomagają nam zwiększyć temperaturę w mieszkaniu. Od ogrzewania podłogowego, przez grzejniki oraz kominki do ogrzewania nadmuchowego. Istnieje jeszcze jeden, bardzo wygodny dla domowników sposób i polega on na użyciu maty grzewczej. Wyjaśniamy, czym jest mata grzewcza oraz jak dokładnie działa.

Mata grzewcza to nic innego zastępcza forma ogrzewania elektrycznego. To co ją charakteryzuje to przede wszystkim fakt, iż jest od razu gotowa do zamontowania. Ponadto, jej ogromną zaletą jest to, że każdy może ją samodzielnie zainstalować. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że podłączeniem maty do sieci elektrycznej powinien zająć się wykwalifikowany specjalista i nie powinniśmy tego kroku wykonywać na własną rękę.

Działanie maty grzewczej zależy nie tylko od sposobu jej użytkowania, ale przede wszystkim od jej mocy. Zanim podejmiemy się instalacji takiego udogodnienia musimy ustalić, czy będzie samodzielnym, jedynym źródłem ciepła, czy będzie miało funkcję uzupełniającą. Maty o mocy 100W/m2 świetnie sprawdzą się jako dodatkowa forma ogrzewania, natomiast modele o mocy od 150W/m2 do 160W/m2 będą idealnie posłużą za podstawowe źródło grzewcze w naszym domu lub mieszkaniu.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy wielkim plusem elektrycznych mat grzewczych  jest to, że są niezwykle proste w montażu. Wynika to z faktu, że są one przygotowane przez producentów do bezpośredniego zainstalowania. Wystarczy rozwinąć je na podłodze, przykleić taśmą lub skorzystać z warstwy klejącej przytwierdzonej do maty. Jednak sam proces wymaga również ułożenia zaprawy i płytek oraz przeprowadzania instalacji, co może stanowić problem dla osób nieoswojonych z tego typu czynnościami. Dlatego warto się poważnie zastanowić nad tym jaki rodzaj ogrzewania chcemy zastosować w naszym domu lub mieszkaniu oraz czy nie będziemy potrzebowali mocy w procesie instalacyjnym. Przykładowo, współpracując z takimi firmami jak TLS Developer możemy liczyć na to, że w naszym domu jednorodzinnym zostanie zastosowana najnowszą, intuicyjną technologią – dotyczy to również kwestii ogrzewania. Jednak jeśli zdecydujemy się na użycie maty grzewczej warto omówić tą kwestię z deweloperem, który zadba o to, aby doświadczony specjalista zajął się kwestią montażu. W ten sposób możemy wprowadzać własne innowacje pod okiem wykwalifikowanych fachowców, nie rezygnując z wcześniej przyjętych postanowień.

Budowa domów Szczecin
Deweloper domy Szczecin

Czy warto kupić apartament nad morzem?

Czy apartament nad morzem będzie dobrą inwestycją funduszy?